MÖBLER / Skåp & hyllor / Skåp 6514239
nr 651 4239
Skåp
1800-talets första hälft, Värmland, ådringsmålat, uppsvängt profilerat krön. Underdel med skåp samt skrivinredning bakom klaff. Överdel med hyllinredning bakom dörrpar. Mått: höjd: 225 cm B: 280 cm Djup: Överdel: 32 cm, Underdel: 55 cm
Kondition: Lådor med senare bemålning. Lås ej ursprungliga. Smärre skador, slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
7.600 kr
måndag 16 augusti 2010
300 kr
6.000 kr
400 kr
600 kr
3.000 kr
4.000 kr
7.000 kr
6.200 kr
6.900 kr
ledande budet*